Dane adresowe

AIRSYS
ul. Skrzetuskiego 45
60-177 Poznań

Kontakt

E-mail: biuro@airsys.pl
tel.: 512 50 40 79
tel.: 502 25 26 45

Klimatyzacja


Klimatyzacja Poznań Klimatyzacja to proces wymiany powietrza w pomieszczeniu, mający na celu utrzymywanie zadanych warunków klimatycznych, czyli odpowiedniego zakresu temperatur i wilgotności powietrza, zapewniających dogodne warunki do pracy i funkcjonowania człowieka (warunki komfortu) lub optymalne warunki dla określonego procesu przemysłowego (np. w przemyśle elektronicznym).

Z doświadczeń inżynierów klimatyzacji wynika, że optymalne warunki dla ludzi wykonujących lekką pracę (np. praca biurowa) występują przy jednoczesnym spełnieniu następujących parametrów powietrza wewnętrznego:
– temperatura: lato 23 – 26°C; zima 20 – 24°C
– wilgotność względna: 40 – 60% (max 35 – 65%)
– prędkość powietrza w strefie przebywania ludzi: 0,2 – 0,5 m/s

Nie zachowanie któregokolwiek z tych parametrów może powodować u ludzi odczucie duszności, parności lub przeciągu. W zależności jednak od aktywności i odzieży człowieka, przyjmuje się różne zakresy parametrów powietrza wewnętrznego.
Oprócz odczuć termicznych, równie istotnym elementem komfortu jest przebywanie w czystym powietrzu o odpowiedniej zawartości tlenu.

Firma AIRSYS specjalizuje się w dostarczaniu najlepszych i najbardziej niezawodnych rozwiązań instalacji klimatyzacyjnych. Wykonujemy instalacje klimatyzacyjne pojedynczych pomieszczeń jak również całych obiektów biurowych, handlowych oraz przemysłowych. Instalacje opieramy na urządzeniach odpowiednio dobranych do potrzeb użytkownika. Instalujemy pojedyncze klimatyzatory typu split stosowane dla jednego pomieszczenia jak również systemy multisplit oraz rozbudowane systemy VRV dla obiektów o dużej ilości pomieszczeń klimatyzowanych. Wykonujemy również instalacje oparte na chillerach i fancoilach oraz klimatyzacje precyzyjną np. dla potrzeb serwerowni. Nowoczesne systemy klimatyzacyjne poza chłodzeniem mogą również zapewnić ogrzewanie oraz wentylację.
Zdobyte doświadczenie i wiedza pozwoli nam na sprostowanie wymaganiom każdego klienta.